Кунжутна олія — один з найбільш універсальних азіатських продуктів. Її насичений горіховий смак чудово доповнює як основні страви, так і десерти. До того ж користь кунжутної олії неоціненна — вона позитивно впливає практично на всі органи.
Корисні властивості олії з кунжуту
Цей продукт позитивно впливає на стан організму, дозволяючи вам залишатися здоровими довгі роки. Головні корисні властивості кунжутної олії наступні:
- знижує рівень «шкідливого» холестерину;
- нормалізує травлення;
- робить судини еластичнішими, допомагає стабілізувати тиск;
- покращує мозкову діяльність;
- позитивно впливає на стан шкіри, робить її більш еластичною, перешкоджаючи появі зморшок і розтяжок;
- джерело вітамінів, антиоксидантів, жирних амінокислот, в тому числі омега-3 та омега-6;
- варто додавати цю олію в салати та каші, щоб жиророзчинні вітаміни, що містяться в інших інгредієнтах, краще засвоювалися.
Як застосовується кунжутна олія в їжі?
Завдяки чудовому смаку й аромату, застосування кунжутної олії в кулінарії досить широке. Найчастіше її використовують для наступних цілей.
- Застосовують для обсмажування на сковорідці. Але її не можна використовувати в чистому вигляді, оскільки швидко пригорає. Краще готувати на більш термостійкій олії, а кунжутну додати в самому кінці, щоб надати страві солодкуватий горіховий присмак;
- Заправляють салати і каші. Крім чудових смакових якостей ця олія має ще й високу поживність, що дозволяє замінювати нею вершкове масло тим, хто постить, і веганам. Її зазвичай додають у рис, особливо під час приготування плову. Щоб приготувати оригінальну салатну заправку, олію можна змішати з невеликою кількістю соєвого соусу, а для солодких страв — з медом;
- Кунжутну олію часто використовують для маринування, тушкування та запікання м’яса, риби, птиці, морепродуктів, а також овочів і грибів;
- Олію часто застосовують як компонент випічки або для змащування форми, щоб страва просочилося її смаком і ароматом;
- Щоб отримати оригінальний пряний маринад або заправку, кунжутну олію злегка підігрівають і додають до неї різні спеції, наприклад, шафран, куркуму, каррі, гвоздику, кардамон або імбир.
Як і де зберігати кунжутну олію
У людей, які придбали цей чудовий продукт, часто виникає питання — як зберігати кунжутну олію. Завдяки наявності у складі олії природного консерванту сезамолу продукт може зберігатися протягом кількох років. Головне — дотримуватися наступних правил.
- Зберігайте кунжутну олію в сухому місці, де немає доступу сонячних променів і високих температур. Так ви можете продовжити термін придатності кунжутної олії до 8 років.
- Не можна використовувати металеву чи пластикову тару, адже вони через якийсь час будуть насичувати олію шкідливими речовинами.
- Ще одне важливе питання — як зберігати кунжутну олію після відкриття. Відкриту пляшку зберігайте не довше, ніж пів року в сухому темному місці. Намагайтеся купувати олію в невеликих пляшечках, щоб продукт не встиг зіпсуватися.
- Якщо кунжутна олія зберігається в холодильнику, вона може стати більш каламутною та густою, в ній може з’явитися осад. Це нормальна реакція продукту на низькі температури.
Як правильно вибрати кунжутну олію?
Під час покупки люди часто задаються питанням — яка кунжутна олія краща: темна чи світла? Ми відповімо на це питання та поділимося ще кількома порадами з нашої практики.
- Колір олії насправді не відіграє істотну роль. Він залежить від багатьох факторів, головне, щоб продукт був виготовлений із зерен чорного чи білого кунжуту.
- Зверніть увагу, що чиста кунжутна олія швидко пригорає, вона придатна лише для використання в салаті чи каші. Щоб зробити її більш стійкою, виробники, в тому числі і ТМ Katana, додають до складу 20–30 % соєвого масла. Такий купаж чудово підходить для смаження, тушкування та запікання, також такий мікс смачний і в сирому вигляді.
- Не турбуйтеся, якщо побачите на дні пляшки невеликий осад — це свідчить про те, що продукт натуральний.
Тепер ви знаєте, де зберігати кунжутну олію, як вибрати якісний продукт і де його застосовувати. Ми впевнені, що з кунжутною рафінованою олією Katana ваші страви завжди будуть виходити смачними і корисними!